Blog
wiesława
65 obserwujących 462 notki 802877 odsłon
wiesława, 8 czerwca 2017 r.

Krakowski sąd nie rychliwy, ale….

786 20 0 A A A

W kwietniu 2012 r. blogerka R.R-K. opublikowała notkę, w której zarzuciła posłowi Dawidowi Jackiewiczowi, że "zabił człowieka rzekomo w obronie własnej, jak jednoosobowo stwierdziła jakaś ówczesna prokurator, chroniąc świadomie i celowo Jackiewicza przed zbadaniem sprawy przez niezawisły sąd"; że "zabił z zimną krwią", "bestialsko".

Dawid Jackiewicz wniósł prywatny akt oskarżenia przeciw blogerce R.R-K. Jackiewcz oskarżył blogerkę, że umieszczając w środkach masowego przekazu zniesławiającą i poniżającą go notkę, naraziła go na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania mandatu posła na Sejm RP.

W listopadzie 2016 roku krakowski sąd uznał, że blogerka Renata R.-K. zniesławiła byłego ministra skarbu Dawida Jackiewicza, pisząc w internecie jakoby był zabójcą. W wyroku wydanym po procesie karnym o zniesławienie sąd uznał, że blogerka podawała nieprawdę i naruszyła dobra osobiste polityka PiS, przekraczając granice dozwolonej krytyki i co najmniej godząc się na to, że jej słowa mogą go narazić na utratę zaufania niezbędnego do sprawowania mandatu posła na Sejm. Z tego powodu ukarał oskarżoną grzywną w wysokości 1 tys. zł, obciążył ją kosztami procesu w wysokości blisko 5 tys. zł i zarządził podanie wyroku do publicznej wiadomości.

Blogerka R.R-K. odwolała się od tego wyroku do sądu wyższej instancji. W ubiegły wtorek, 6 czerwca 2017 r.  sąd utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji. Renata R-K musi zapłacić tysiąc złotych grzywny, wyrok zostanie też podany do wiadomości publicznej. Wyrok jest ostateczny.

 No proszę - pięć lat minęło jak jeden dzień.i sąd wydal wyrok w sprawie, którą nie sposób uznać za skomplikowaną


***

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,21922051,blogerka-skazana-za-nazwanie-bylego-ministra-z-pis-u-zabojca.html

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Ewa Malon Szanowana Pani Ewo Sędzia Andrzej Kryże jest prawdziwym dobroczyńcą eksprezydenta...
  • @nudna teoria Po pierwsze, bez poufałości. Dla "wypędzonych" nie jestem "Wiesią". Po drugie...
  • @Siukum "ile kosztuje pocisk karabinowy, ktory potrzebny byl na froncie ?" Ogromna liczba...

Tagi

Tematy w dziale Społeczeństwo